Osnovna škola Lovas

Školska knjižnica

Školska knjižnica djeluje pri OŠ Lovas i PŠ Opatovac. Koristiti ju mogu svi učenici, učitelji i roditelji naših učenika.

Godišnjim planom i programom rada određeni su zadaci školske knjižnice koji se kontinuirano, tijekom cijelog školovanja u osnovnoj školi, ispunjavaju u razrednoj i predmetnoj nastavi.

Timskim radom školskog knjižničara i učitelja omogućuje se međupredmetno povezivanje sličnih ili zajedničkih nastavnih sadržaja, iz područja informacijske i čitalačke pismenosti, kako pri planiranju tako i u ostvarenju, čime se znatno smanjuje opterećenost učenika.

Što možete raditi u školskoj knjižnici?

U našoj školskoj knjižnici može se posuditi lektira ili stručna knjiga prilagođena dobi učenika. Učenici mogu pisati seminarske radove i pretraživati Internet, te čitati časopise.

U knjižnici se nalaze računala za učenike s pristupom internetu.U knjižnici obilježavamo značajne datume putem panoa, radionica i nastavnih sati.

Školska knjižnica surađuje s Ogrankom Vukovarske gradske knjižnice u Lovasu. Suradnja se očituje kroz aktivnosti koje zajednički organiziramo za učenike ali i svu ostalu djecu u Lovasu i Opatovcu.

Radno vrijeme knjižnice:

Utorak, četvrtak i petak 9.00 - 14.00h

Zbog COVIDA -19 druženje u našoj školskoj knjižnici zamjenili smo druženjem na daljinu.

Školska knjižnica je s vama i u vrijeme trajanja nastave na daljinu na poveznici

« Studeni 2020 »

Koristite li školske mrežne stranice?

CMS za škole logo
Osnovna škola Lovas / Matije Gupca 2, HR-32237 Lovas / os-lovas.skole.hr / ured@os-lovas.skole.hr