Nastava na daljinu - poruka pedagoginje roditeljima i učenicima

Autor: LADISLAV FIRI, 29. 3. 2020.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

Prošla su dva tjedna naših susreta na daljinu. Želim pohvaliti sve one učenike koji su ozbiljno shvatili ozbiljnost situacije i cijelo vrijeme vrijedno radili, slali svoje uratke učiteljima. Zahvala i roditeljima koji su im bili podrška u ovim trenucima.

Međutim bilo je i onih koji svoje obveze nisu shvatili, nisu se uključivali u rad, zadaće nisu slali ili se nisu pridržavali zadanih rokova. Želim vam napomenuti da je sada situacija ozbiljna, jer ovo što radite ne radite zbog nas nego za svoju budućnost, i zato trebate biti odgovorni kao da polazite nastavu u školi. Ovo je sada škola za život i tu pokazujete sve svoje sposobnosti i odgovornosti.

Kao  što znate, svako ponašanje ima posljedicu, pa će tako biti i sada:

- učenici koji se ne budu uključivali u rad dobivat će neopravdane sate, a to za sobom povlači i izricanje pedagoških mjera.

• Vaš rad se redovito prati i provjerava i sve o vašem radu bit će upisano i u e-dnevnik, a u konačnici će to biti osnova za eventualno ocjenjivanje. Zato je važno da se potrudite izraditi zadatke što bolje znate. Ukoliko vam nešto nije jasno obratite se svojim učiteljima. Imate i grupe za dopunsku nastavu gdje možete dobiti dodatnu pomoć.

Roditelji, molim vas da provjeravate rad svoga djeteta svakodnevno  i potičete ga na izvršavanje obveza.

Sve roditelje upućujem na preporuku Ministarstva o organizaciji rada djeteta kod kuće.

Tu je vaša uloga velika. Važno je da shvatite da je u ovoj situaciji djeci važno da im radni dan bude organiziran kako se ne bi pogubili u prevelikoj slobodi. Molim vas da, zajedno s djecom, napravite njihov dnevni raspored rada na školskim zadacima, naravno u skladu s vašim životnim navikama i mogućnostima. U preporuci je navedeno da bi učenici nižih razreda trebali raditi oko 5 sati dnevno, a viših razreda 6-7 sati. Važno je da dijete i dalje ima ritam na koji je navikao, kako ne bi bilo problema kada se vrati u školu, a i vama će na taj način biti lakše kontrolirati njihov rad. U preporuci imate primjer kako raspored možete napraviti.

Sada želim svima puno uspjeha u radu i nadu da će ova situacija što prije proći, a možemo ju prebroditi samo zajedno.

Vaša pedagoginja Bogdanka uz potporu ravnateljice i svih djelatnika Osnovne škole Lovas