Proslavljen Dan Općine Lovas

Autor: Mario Peulić, 27. 9. 2010.

Natjecanje u tenisuŠportskim susretima u trčanju, malom nogometu, tenisu, badmintonu i odbojci na pijesku učenici naše škole počeli su obilježavanje Dana Općine Lovas. Nakon što su najboljima u školsko-športskom centru uručene medalje te nakon što su se učenici okrijepili uslijedilo je, u spomen na sve poginule u Domovinskom ratu, polaganje vijenaca i paljenje svijeća na mjesnom groblju i u centru naselja. Pobjednici u trčanju I - IV razred

Školski zbor izvodi himnuUčenici su aktivno sudjelovali i na svečanoj sjednici Općinskog vijeća pri čemu je školski zbor otpjevao himnu a učenik 7. Razreda A. Krizmanić okupljenima je pokazao svoje recitatorsko umijeće. Poslije sjednice ravnateljica naše škole J. Baltić ugostila je ministra poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja P. Čobankovića, župana VSŽ B. Galića, načelnika Općine Lovas S. Milasa te druge uvažene goste, upoznala ih s poviješću i aktivnostima OŠ Lovas koja ove godine proslavlja 230 godišnjicu postojanja, te iskoristila prigodu zahvaliti Vukovarsko – srijemskoj županiji na financiranju i potpori koju su uvijek pružali. Nastavnik Hrvatskog jezika M. Brajković upoznao je goste s novim školskim projektom „Povratak zemlji“ kojem je cilj obnoviti školski vrt, nastaviti tradiciju ali i motivirati učenike za rad na ovoj, nama najvažnijoj gospodarskoj grani. Ravnateljica škole goste je provela učionicama u kojima su, samo za tu prigodu, održane izložbe rukotvorina Udruge žena Općine Lovas, LU „Sokol“, likovnih radova naših učenika te kolonije slikara Hrvatskog društva likovnih umjetnika amatera „Likar“ iz Osijeka te Hrvatske likovne udruge Vukovar.

Polaganje vijenaca