Život na Marsu

Autor: Administrator , 3. 11. 2014.

Povodom Svjetskog tjedna svemira koji se obilježavao od 4. do 10. listopada 2014., ''World Space Week Hrvatska'', u suradnji sa Centrom tehničke kulture Osijek/Zajednicom tehničke kulture Grada Osijeka te ZTK OBŽ, organizirao je natječaj s temom ''Život na Marsu''.

Kategorije u kojima se moglo sudjelovati su:

-likovni radovi

-literarni radovi (do 10 stranica teksta)

-makete (maksimalna dimenzija makete 20x30 cm).

Škole su mogle sudjelovati s najviše dva rada po kategoriji, a sudionici su učenici od 5.-8. razreda.

Rok za dospijeće radova je bio 29. rujan.

Ocjenjivačko povjerenstvo bilo je sačinjeno od ukupno tri stručnjaka s polja djelovanja te su oni donijeli odluku o pobjednicima natječaja (iz svake kategorije su se birala tri rada koja su dobiti prvu, drugu ili treću nagradu.)

Rezultati su objavljeni 4. listopada u medijima javnog priopćavanja, na Facebook stranicama Centra tehničke kulture Osijek, World Space Week Hrvatska te putem elektroničke pošte.

Glas Slavonije je također na svojim stranicama objavio imena dobitnika

Izložba svih pristiglih radova bila je organizirana u prostoru Doma tehnike te je trajala do završetka obilježavanja Svjetskog tjedna svemira, 10. listopada 2014.   a zatim 11. i 12. listopada u Portanovi u Osijeku.

Škole koje su sudjelovale su: OŠ grada Osijeka,

OŠ Bošnjaci,

OŠ ILača-Banovci,

OŠ Lovas,

OŠ Nijemci,

OŠ Jarmina.

Iz naše škole su  sudjelovali učenici:  Lucija Sabljak, Marinela Filić i Luka Bođanac u kategoriji likovni rad. Lucija i Marinela su zajednički napravile jedan likovni rad.