Osnovna škola Lovas

Treći na županijskom natjecanju u malom nogometu

Autor: JOSIP ŠALAJ, 27. 1. 2014.

U Vinkovcima je održano županijsko natjecanje u malom nogometu na kojem su učenici naše škole osvojili odlično treće mjesto. Čestitamo im na uspjehu i uspješnom predstavljanju naše škole!

Do ovog dijela natjecanja dolaze samo četiri škole koje razigravaju međusobno za mjesto u poretku. Prvu utakmicu igrali smo protiv OŠ Ivankovo i bolji početak nitko nije mogao ni zamisliti. U ranoj fazi utakmice vodili smo rezultatom 2:0 , ali problemi su počeli krajem prvoga poluvremena kada smo dobili prvi gol.

Jasno se vidjelo da je ekipa Ivankova htjela pobjedu, što im se na kraju isplatilo jer su nas pobijedili 5:2. Iako su ostale još samo dvije utakmice za odigrati, šansa za prolazak i dalje je postojala i to smo znali i zbog toga smo s velikom nadom ušli u drugu utakmicu. Drugu utakmicu igrali smo protiv naših starih poznanika iz Vinkovaca, a riječ je o OŠ Josipa Kozarca. Nismo imali što izgubiti i od samoga početka smo oštro i agresivno krenuli na protivnika. Stvarali smo puno prilika, no ponovio se scenarij iz prve utakmice -  zabijamo gol za vodstvo 1:0, ali ubrzo se rezultat  izjednačava. Do kraja poluvremena pokazala se snaga učenika koji treniraju u Cibaliji i gubili smo rezultatom  1:3. U drugom poluvremenu smo krenuli ispočetka i opasno smo prijetili, a zatim je taktika napokon uspjela i postigli smo pogodak. Nakon tog pogotka smo maksimalno riskirali, što nas je koštalo i primili smo pogodak, a utakmica je završena još jednim porazom. Sve šanse za prolaz dalje bile su izgubljene i bili smo jako tužni, ali zaboravili smo te poraze i  krenuli se boriti za 3. mjesto u županiji. O tome je odlučivala utakmica protiv OŠ Ivana Kozarca iz Županje. U ovoj utakmici je konačno bilo sve kako treba i  došli smo do lake pobjede od 6:2. Nakon ovog natjecanja čulo se za našu malu školu, a naši učenici su ostvarili sasvim dobar uspjeh.