Projekt „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva" - obavijest

Autor: Marko Brajković, 13. 10. 2020.

Ministarstvo demografije i ove godine raspisalo je natječaj „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva" u okviru Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD). Projektom se osigurava besplatna prehrana u školskoj godini 2020./2021. za onu djecu čiji roditelji to ne mogu omogućiti iz vlastitih sredstava, a sve u svrhu smanjenja siromaštva i socijalne nejednakosti kod djece osnovnoškolske dobi.

Natječaj obuhvaća samo jedan kriterij - 𝐝𝐢𝐣𝐞𝐭𝐞 𝐢𝐳 𝐨𝐛𝐢𝐭𝐞𝐥𝐣𝐢 𝐤𝐨𝐣𝐢 𝐬𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐢𝐬𝐧𝐢𝐜𝐢 𝐩𝐫𝐚𝐯𝐚 𝐧𝐚 𝐝𝐨𝐩𝐥𝐚𝐭𝐚𝐤 𝐳𝐚 𝐝𝐣𝐞𝐜𝐮.
Molimo vas da svi roditelji koji zadovoljavaju kriterij do četvrtka, 15. listopada pripreme neku od sljedećih potvrda (ne trebate sve potvrde, samo jednu) kako bismo dobili broj djece koji ćemo prijaviti u projekt.
Potrebna dokumentacija:
🔹 važeće rješenje HZMO-a o priznavanju prava na doplatak za djecu ili
🔹 važeće rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu izdano od strane nadležne inozemne institucije i pisana izjava korisnika doplatka da ukupni dohodak ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini po članu kućanstva mjesečno ne prelazi 70 % proračunske osnovice, odnosno ne prelazi iznos od 2.328,20 kuna ili
🔹 potvrda HZMO-a o isplaćenom doplatku za djecu ili
🔹 uvjerenje HZMO-a o priznatom pravu na doplatak za djecu ili
🔹 potvrda o visini dohotka i primitka Porezne uprave iz koje je vidljiva isplata dječjeg doplatka
Tijekom sutrašnjeg dana ćemo svim učenicima koji nam kažu da imaju pravo na besplatnu školsku prehranu dati dokumentaciju koju je potrebno ispuniti kako bi se prijavili na natječaj.
𝐌𝐨𝐥𝐢𝐦𝐨 𝐯𝐚𝐬 𝐝𝐚 𝐢𝐬𝐩𝐮𝐧𝐣𝐞𝐧𝐮 𝐝𝐨𝐤𝐮𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐜𝐢𝐣𝐮 𝐳𝐚𝐣𝐞𝐝𝐧𝐨 𝐬 𝐩𝐫𝐢𝐥𝐨ž𝐞𝐧𝐨𝐦 𝐩𝐨𝐭𝐯𝐫𝐝𝐨𝐦 𝐩𝐨š𝐚𝐥𝐣𝐞𝐭𝐞 𝐮 š𝐤𝐨𝐥𝐮 𝐧𝐚𝐣𝐤𝐚𝐬𝐧𝐢𝐣𝐞 𝐝𝐨 č𝐞𝐭𝐯𝐫𝐭𝐤𝐚, 𝟏𝟓. 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚.