Dodatne napomene i upute vezane za organizaciju nastave

Autor: Marko Brajković, 15. 9. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici,
nakon prvog tjedna koji je protekao u prihvaćanju "novog normalnog" i prilagođavanju na preporuke za organizaciju nastave, u drugom tjednu smo se suočili s prvim izazovima koje nam donosi neizvjesnost vezana uz prijetnju od zaraze virusom COVID-19. Stoga vas želimo podsjetiti na preporuke i ukazati na protokol kojeg se treba tržati u pojedinim situacijama.

Preporuke za učenike:
☑️ Molimo učenike da u školu dolaze u točno vrijeme kada je planiran ulazak njihovog razreda, a pri ulasku u školu drže međusobni razmak. Nemojte se grupirati ispred ulaza, držite međusobni razmak.
☑️ Pri ulasku i izlasku iz škole te kretanju školskim hodnicima nosite maske za lice.
☑️ Prilikom kratkog predaha između dva nastavna sata također držite međusobni razmak i nemojte nepotrebno šetati učionicom. O redu u učionici brinu razrednici i predmetni učitelji.
☑️ Redovito perite ruke tekućom vodom i sapunom i dezinficirajte ih dezinfekcijskim sredstvom koje se nalazi u svakoj učionici.
☑️ Pri odlasku na toalet nemojte se bespotrebno zadržavati na školskim hodnicima niti dodirivati predmete u njima.
Preporuke za roditelje:
☑️ Budući da ulazimo u razdoblje povećanog broja respiratornih infekcija, molimo vas da u školu ne šaljete učenike koji pokazuju neki od sljedećih simptoma:
🔹 povišena tjelesna temperatura
🔹 suhi kašalj
🔹 umor
Svi izostanci iz škole zbog sumnje na zarazu bit će opravdani.
☑️ Ukoliko se pojavi sumnja da je netko od učenika zaražen ili bude upućen na testiranje, nemojmo stvarati nepotrebu paniku. O svakoj sumnjivoj situaciji obavijestite razrednike. Također možete posjetiti liječnicu opće medicine u Domu zdravlja u Lovasu s kojom smo u svakodnevnom kontaktu. Nakon obavijesti ćemo povećati razinu sigurnosti u školi do dolaska rezultata testa. Za sve nedoumice možete se obratiti razrednicima ili ravnatelju na službeni broj telefona 095/3355205.
☑️ Molimo vas da se i u slobodno vrijeme ponašate odgovorno. Poštujte preporuke HZJZ i izbjegavajte veće skupove u zatvorenim prostorima i nepotrebne posjete mjestima gdje istodobno boravi veći broj ljudi. Nosite masku gdje je potrebno i održavajte higijenu ruku. Mjerite tjelesnu temperaturu svoje djece prije nego ih pošaljete u školu.
Svi zajedno se trudimo i ulažemo napore kako bismo se što duže zadržali u prostoru škole i izbjegli nastavu na daljinu. Organizirali smo nastavu bez obveznih maski za učenike jer to možemo zahvaljujući dovoljnom prostoru u svakoj učionici i odličnoj epidemiološkoj situaciji u Lovasu i Vukovarsko-srijemskoj županiji. Ukoliko dođe do pogoršanja, morat ćemo se prilagoditi i uvesti neke dodatne mjere. Činimo sve što je u našoj moći, ali nam je potrebna i vaša podrška i odgovornost. Zahvaljujemo na dosadašnjoj suradnji i molimo vas za razumijevanje.